Osmaniye İhracata Açılıyor

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından ihracat seferberliği başlatıldı. Şube Başkanı Murat Özkardeş, ilde faaliyet gösteren gıda ve inşaat sektöründeki firmaları Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile dünya pazarı ile tanıştıracaklarını söyledi. 
Ekonomi Bakanlığı desteğiyle bir İhracat Kümelenme projesi başlattıklarını belirten Özkardeş, “Osmaniye’de imalatçı firmaların istikrarlı birer ihracatçı haline gelmesini sağlamak istiyoruz” dedi.
Osmaniye’nin son iki yılda yaptığı ihracat atağına dikkat çeken Özkardeş, ilin yakın bir zamanda Ortadoğu’nun en önemli ihracat merkezlerinden biri olacağını söyledi. Özkardeş, “Osmaniye olarak ihracatta sevindirici gelişmeler yaşıyoruz. Artan ihracat rakamları sevindirici olmakla birlikte bazı çalışmaları da bugünden yapmamızı zorunlu kılıyor. Bunun için ilk adımı attık. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğinde bir İhracat Kümelenme projesi başlattık. Gıda ve İnşaat sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları kapsayan bu proje ile bu kuruluşları düzenli ihracat yapar hale getirmek istiyoruz.” diye konuştu. 
Osmaniye’de gıda ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaları ihracat kümelenme projesine katılmaya davet eden Özkardeş, projenin katılımcı firmalara hiçbir mali yük getirmeyeceğini belirterek sağlayacağı avantajlara vurgu yaptı.  
Özkardeş projenin sağlayacağı faydalar hakkında şöyle dedi: “İhracat işlemlerinin tüm püf noktalarını öğrenebilme, Ürünlerinizi Dünyanın hangi ülkeleri alıyor, öğrenebilme olanağı, Yurt dışındaki potansiyel alıcılar kimler, öğrenebilme olanağı, Proje boyunca tüm ihracat çalışmalarınızda uzman desteği, Proje bittikten sonra danışmanlık desteği ve Yurt dışı heyetlere katılım ve yurt dışından alım heyeti ağırlama olanağı (%75 Devlet Destekli)”
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye İhracata Açılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!