Osmaniye İHH’dan ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği’nin, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var, İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesinin ilk adımı atıldı. Çalışmalar kapsamında öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlü ile yazışmalar tamamlanarak, okullara bilgi verildi ve her okulda projenin yürütülmesinde öncülük edecek olan öğretmen belirlendi. Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneğinde öğretmenlerin birçoğunun katılımıyla proje tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantı dernek başkan yardımcılarından Serhat Bulut’un ön sunumuyla başladı ve ardından dernek başkanı Nadir Sarıcan açılış konuşması yaptı.
Nadir Sarıcan konuşmasında, “Öncelikle yetimleri düşünerek akşamından zaman ayıran öğretmenlere ve organizasyonun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek başlamak istiyorum. Dünya üzerinde savaş, afet ve salgın hastalıklarla yetim kalan 200 milyon çocuk var ve bu rakamlara Çin, Myanmar, Afganistan gibi ülkelerdeki yetimler dâhil değil. Bu çocuklar birçok tehlike ile yüzleşiyor. İHH İnsani Yardım Vakfı ve Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği olarak yetim çocukları kundakta iken misafir etmeye başlayıp üniversiteden mezuniyetlerine kadar destekliyoruz. Yakın zaman önce Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen ile “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var, İyilikte Yarışan Sınıflar” projesine adım attık. Bu kampanyamız anaokulundan lise derecesine okulları kapsıyor. Gönüllülük esasına göre bu okullarımızdaki öğrenciler bir yetimi sahiplenebilecek. İHH İnsani Yardım Vakfı ve Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği olarak, yurt içi ve yurt dışında çalışmalarda bulunduğu acil yardım bölgelerinde -Savaş, Doğal Afet ve Yoksulluk yaşanan yerlerde- yetimlere yönelik dönemsel ve sürekli destekte bulunmakta; yetimlerin Barınma, Gıda, Giysi, Eğitim ve Sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamasına katkı sağlamaktadır.” Dedi.
Bu çalışmalarda öğretmenlerin okullarda kendilerinin gözü kulağı olacaklarını ve yetimlere sahip çıkacaklarını ifade eden Sarıcan, “Tanıtım toplantımızdan sonra ikinci aşamaya geçerek okullarda  ”Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var, İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtım faaliyetlerine başlayacağız ve 1 ay içinde tüm okullarımızı ziyaret etmiş olacağız. Sınıflar birlik olacak, bir yetime kardeş olacak İnşallah. Çalışmalarımızda Allah Yar ve Yardımcımız olsun.” diyerek sözlerini tamamladı. Toplantı sonunda okullardaki 1 veya 2 yetim öğrenciye ulaştırılmak üzere birer çift ayakkabı öğretmenlere teslim edildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye İHH’dan ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!