Osmaniye ekosistem merkezi akademisyenleri ağırladı

featured

İbrahim EMÜL
OSMANİYE Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından, Zorkun Yaylası Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında yapılan Ekosistem Bilgilendirme ve Tanıtım Kompleksi ziyaretçilerinin beğenisini kazandı.
Osmaniye Doğa, Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çukurova Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof Dr. Mehmet Çelik, Dekan Yardımcısı Doç Dr. Armağan Erdem Ütük, Doğum Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Funda Ekşi, Ekosistem Bilgilendirme ve Tanıtım Merkezini gezerek yetkililerinden bilgi edindiler.
Çukurova Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof Dr. Mehmet Çelik, merkezin, Veteriner Fakültesinin düzenleyeceği eğitim çalışmalarında da faydalı olacağını düşündüğünü, Şube Müdürlüğüne burada düzenlenecek her türlü faaliyetle ilgili katkı vermeye hazır olduklarını belirtti.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Akın ise söz konusu ekosistem bilgilendirme merkezinin yaban hayatının korunması konusunda toplumsal farkındalığın artırılması, yaban hayatının ekosistemdeki öneminin anlaşılması, öğrencilerin ve gençlerin yaban hayatına olan ilgisinin artırılması hususunda çok önemli işlevi olacağını kaydetti. Başkan Akın, Osmaniye’ye bu tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, dernek olarak yaban hayatı ile ilgili yapılacak faaliyetlere her zaman destek olmanın öncelikli amaçları olacağını kaydetti.
Şube Müdürlüğü yetkilileri de, Çukurova Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Doğa, Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneğine anlamlı ziyaretleri için teşekkür ettiler.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye ekosistem merkezi akademisyenleri ağırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!