Osmaniye Devlet Hastanesine göz tomografi cihazı alındı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Polikliniğine Optik Koherens Tomografisi (OCT) cihazı alınarak, kullanılmaya başlandı. Bu sayede, göz hastalarının tanı ve tedavi takiplerinin kolaylaştığı belirtilerek, il dışına sevklerinde azaldığı kaydedildi.
Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevda Ertekin, OCT cihazının Osmaniye’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Optik koherens tomografi, doksanlı yılların başından beri ilerleyen teknoloji ile göz hekimlerinin muayenesi, tanı, tedavi ve hasta takiplerini kolaylaştıran bir cihazdır. OCT tamamen zararsız ağrısız bir tanı yöntemidir, radyasyon yaymaz. Hastanın gözüne dokunulmadan 2-3 dakika içerisinde kolayca uygulanabilmektedir. Bu cihazla gözün en dış tabakasından en iç tabakasına kadar ayrıntılı görüntüler kayıt altına alınabilmektedir. Şeker Hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığın göze etkilerini, sarı nokta Hastalığı ve Göz Tansiyonu’nun erken tanı ve tedavisinde göz hekimine yardımcı olmaktadır. Bu sayede Osmaniye Devlet Hastanesine Göz polikliniğine başvuran göz hastalarının tanı ve tedavi takipleri kolaylaşmış, il dışı sevkleri azalmış olacaktır.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye Devlet Hastanesine göz tomografi cihazı alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!