Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı başladı

featured

İbrahim EMÜL
GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ülke genelinde düzenlenen Gençlik Kampları arasında bu yıl ilk kez yerini alan Doğa Kampı Aslantaş’ta başladı. Etkinliğe, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Kırıkkale, Kocaeli, Sakarya ve Yalova İllerinden 17-22 yaş grubu 82 kampçı ve 15 lider katıldı. 
Amacı değişik illerden gençlerin kaynaşması, Türkiye’nin değişik yerlerini görüp tanıması, sosyalleşmesi olan ve 7’şer gün sürecek kamplar Osmaniye’de 5’i erkek, 4’ü bayan olmak üzere toplam 9 dönem devam edecek. Kamplara katılacak gençler dönemleri içerisinde paintball, dağ bisikleti, mini golf, okçuluk, dart, yüzme, müzik ve drama etkinliklerinin yanı sıra tarihi ve turistik gezilere de katılacak.
18 Haziranda başlayıp 14 Eylüle kadar sürecek Aslantaş Doğa Kampı açılış törenine Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Kampları Daire Başkanı İbrahim Sezgin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir, Tesisler Şube Müdürü Necati Yıldız,Spor Şube Müdürü Arif Özsarı, Gençlik Uzmanı Sezai Zorba, Kamp Müdürü Mehmet İnci,Program Sorumluları Ökkeş Sungur ve Emrah Çelebi katıldı.
Program Sorumluları Ökkeş Sungur kampın genel işleyişi ve aktiviteleri, liderler ve görevleri hakkında bilgi verdi. İl Müdürü Ökkeş Demir ise şöyle dedi: “Genç Bakanlığımız gibi genç bir İliz, İlk kampımızda sizlerin bu doğa güzelliği içerisinde güzel bir kamp dönemi geçirmeniz için büyük çaba sarf ettik. Sizler önemlisiniz. Çünkü sizler 2023 hedefinin mimarlarısınız. Yapılacak yatırımların en anlamlısı geleceğin güçlü Türkiye’si için sizlere yapılan yatırımdır. İnşallah keyifli,kampın amacına uygun günlerin ardından güzel duygular ile sağlıkla evlerinize dönersiniz. Osmaniye’mize, kampımıza hoş geldiniz. Kampımız hayırlı olsun”
Açılış töreninde konuşan Gençlik Kampları Daire Başkanı İbrahim Sezgin de, “Kampçılığın Osmaniye’de de başlaması için bu yıl Osmaniye İlini kamplarımız arasında dahil ettik. Şuan 90 kişi kapasitesi bulunan bu kampımız ile ilgili gerekli ihalemizi yaparak seneye sayısı 250 ye çıkaracağız. Etkinlik alanlarını,çeşitliliğini arttıracağız. Farklı İlleri, gençleri birlik,beraberlik,kardeşlik paydasında birleştireceğiz. Ülkemizin geleceği,gücü bu payda da yatmaktadır. Bakanımız,Genel Müdürümüz ve bizler sizlerin her konuda en güzel ve ne iyiye layık olduğunuza olan inancımız ile çalışıyoruz. Kampımız hayırlı olsun.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Gençlik Kampları Daire Başkanı İbrahim Sezgin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Tesisler Şube Müdürü Necati Yıldız, Spor Şube Müdürü Arif Özsarı, Gençlik Uzmanı Sezai Zorba, Kamp Müdürü Mehmet İnci,Program Sorumluları Ökkeş Sungur ve Emrah Çelebi tarafından kamp ateşi yakıldı.
Osmaniye Atatürk Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni alırken; program Liderlerin Kamp Dansı, Ercan Şahata Liderin gitar eşliğinde söylediği şarkılar ile devam etti. Liderlerin sunduğu skeç ve ardından  kokteyl ve çeşitli ikramlarla ile sona erdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!