Osmaniye ARTAŞ’a Dünya Pazarından Büyük İlgi

featured

  YGRT

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük salamura zeytin ve zeytinyağı tesisi ARTAŞ Osmaniye’de kaliteli üretimiyle yabancıların ilgisini çekiyor. ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arif Taşkaya, Avrupa pazarının kaliteye çok önem verdiğini belirterek, “Gönderdiğimiz numuneleri beğenen yabancı işadamları tesisimizi yerinde görmek için Osmaniye’mize geldiler. Almanya, İngiltere, Fransa, Polonya, İspanya, İsveç, Portekiz ve Belçika gibi ülkelerden gelerek tesisimizi gezen ziyaretçilere ürünlerimizi tanıttık ve tesisimiz hakkında bilgiler verdik. Yabancı ziyaretçiler tesisin hijyenik ortamına ve ürünlerin kalitesine hayran kaldıklarını belirttiler” diye konuştu.
Katma Değer Saylayacağız
Osmaniyeli İşadamı Arif Taşkaya, gelen misafirlere kendi üretimleri olan zeytinyağı ikram ederek şunları söyledi: “ARTAŞ olarak salamura zeytin ve zeytinyağı dışında kozmetikte kullanılan tüm yağları da üretiyoruz. Özellikle Osmaniye ile Zorkun Yaylasına kadar uzanan alanda doğal olarak yetişen 150 çeşit çiçeği hammadde olarak değerlendiriyoruz. Civar köylerin toplayıp getirdikleri bitki türlerini satın alıyoruz ve ücretini peşin ödüyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi laboratuarı ile birlikte çalışarak, üretimimizi bilimsel zemine oturtuyor ve kalitemizi gün geçtikçe yükseltiyoruz. Hedefimiz; Bölgemizin ötesinde Türkiye geneline ve dünya pazarına açılmaktır. Bu yönüyle ARTAŞ Tesislerimiz Türkiye’nin Dünya Pazarı’ndaki markası olması yönünde ilerliyor. Tam kapasite ile büyük üretime başlayacak olan tesislerimizle Türkiye ekonomisine de katma değer saylayacağız” dedi.
Misafirperverliğimize Hayran Kaldılar
Öte yandan Osmaniye Gelişim Derneği tarafından yabancı misafirlere Osmaniye tanıtıldı. Kent Müzesi, Aslantaş Açık Hava Müzesi, Kastabala Antik Kentini gezen yabancı misafirler Osmaniye’de kendilerine gösterilen misafirperverlikten memnun kaldıklarını ifade ettiler. OGED Başkanı Yücel Abidinoğlu, “Bu vesile ile 13 yabancı konuğu Osmaniye’mizde dört gün ağırladık. Kentimizin tarihi yerlerinin yanı sıra yerel kültürümüzü konuklarımıza tanıtmaya çalıştık. Konuklarımız en çok Türk insanının misafirperverliğinden etkilendiklerini söylediler” dedi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye ARTAŞ’a Dünya Pazarından Büyük İlgi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!