Osmaniye Akyar Köyü Mahalle olmak istiyor

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Merkeze bağlı Akyar Köyü Muhtarı Muharrem Yeşiler, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle köyün yolunu parke taşıyla yenileyen Vali Kerem Al’a, Japonya Altyapı Hibe Projesi kapsamında kanalizasyon sorununu çözen Belediye Başkanı Kadir Kara’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Tamamı davet edilen Osmaniye İl Genel Meclisi Üyelerinden Hacı Bekir Dingil’in katılarak kısa bir teşekkür konuşma yaptığı kahvaltılı toplantıya; Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gökhan Erkmen, basın mensupları ve köylüler katıldı.
Akyar Köyü’nün merkezi yanında Atakent, Karabahadır ve Bağ-Kur Evleri mahallelerinden oluştuğunu belirten Muhtar Muharrem Yeşiler, “Toplam 2 bin beş yüzün üzerinde nüfusa sahibiz. 1.600 seçmenden 900’nün imzasını topladık. Osmaniye Belediyesine bağlanmak ve mahalle statüsüne geçerek daha fazla hizmet almak istiyoruz. Milletvekillerimizden de köy halkımızın isteği doğrultusunda orman kadastrosunun gelmesini talep ediyoruz” dedi. Köyün en yaşlılarından Dede Özkan, Akyar’ın kuruluşu ve tarihi geçmişi hakkında bilgi verdi. İhtiyar Heyetinden Metin Aydın ise, zeytin yetiştiricisi ve aynı zamanda sertifikalı budama uzmanı olarak dikkat edilmesi gereken konulara temas etti.

Akyar Ortaokulu Müdürü Zeynel Durna da, eğitim camiasından gelen ve okul için her türlü desteği veren muhtardan ve köylülerden memnun olduklarını belirterek, “Kendi isimlerini vermek istediğimiz hayırseverlerimizden mevcut olan çok amaçlı salonumuzun eksiklerinin giderilmesini ve tefriş edilmesini talep ediyoruz. Ayrıca kütüphanemizin zenginleştirilmesini bekliyoruz” dedi.

Mahalli İdareler 2014 Mart seçimlerinin ardından görevi devraldıktan bu yana kendi imkânları ve Valiliğin desteğiyle yaptıkları hizmetleri anlatan Muhtar Yeşiler, “İçme suyu kuyumuzun pompasını ve elektrik panosunu yeniledik. Kaynak suyumuzun gözünü muhafaza altına aldık. Bozuk yollara kısman kumlama yaptık. İşçiliğini Köylere Hizmet Birliğinin yaptığı 15 bin metrekarelik parke taşını kendi imkânlarımızla aldık. İl Özel İdaresi’nin imkânıyla damlama sistemiyle ilgili olarak 500 tonluk sulama havuzu yapıldı. Polis Evleri karşısındaki evlere 500 metre içme suyu borusu döşendi. Valiliğimizden en önemli isteğimiz; deforme olmuş içme su depomuzun yenilenmesidir. 2 Bin metrelik içme suyu borusu ihtiyacımızın giderilmesini, kanalizasyon çalışması nedeniyle bozulan yollarımızın stabilize olarak yapılmasını ve yarım kalan yollarımızın tamamlanması için gerekli olan 5 bin metrekarelik parke taşı eksiğimizin giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye Akyar Köyü Mahalle olmak istiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!