Osmaniye, 5 Avrupa ülkesine ev sahipliği yapacak

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Ticaret Meslek Lisesi (TML) Avrupa Birliği projeleri kapsamında bir ilki gerçekleştirdi. Ticaret Meslek Lisesi’nin Koordinatör olarak hazırladığı Leonardo Da Vinci Ortaklık Projesi kabul edildi.
Okul Müdürü Hasan Topal, açıklamasında, “Okulumuzun koordinatör ortak olarak hazırlayıp Şubat 2012 döneminde başvurduğu Hayatboyu Öğrenme (LLP) Leonardo Da Vinci Ortaklık Projesi, yapılan değerlendirmeler sonucunda, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı / Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. Toplam 6 ülke ve 7 kurumdan oluşan ortaklık projemiz 2012  2014 yılları arasında yürütülecektir. Projede; ülkemizle beraber Slovakya, Macaristan, Romanya, Polonya ve Yunanistan ortak ülkeler olarak yer almaktadır. Ayrıca Adana’dan bilişim sektöründe faaliyet gösteren “2Adam Yazılım ve Teknoloji” isimli bilişim firması da iş dünyasından ortak olarak projemizde yer almaktadır” dedi.
Proje ile ilgili de bilgi veren Topal, “Son yıllarda eğitim alanında yaygın olarak kullanılan eğitsel yazılımların kalitesini ve geçerliliğini sorgulayan projemizin konusu “Improving the ability of designing and programming tutorial softwares by using ARCS Model”, (ARCS Modelini Kullanarak Eğitsel Yazılım Tasarımı ve Programlama Becerisini Geliştirme)’dir. Bu proje ile eğitsel yazılımların temelinde öğrenme kuramlarının yer alması gerektiğini vurgulamak, Bilişim Teknolojileri alanındaki öğrenci ve öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini artırmak, yurtdışı uygulamalar hakkında karşılaştırmalı bilgi edinmelerini sağlamak, İngilizcenin öneminin farkına varmak ve Avrupa kültürü ile Türk kültürü arasında karşılıklı farkındalık ve tanıma süreçleri oluşturarak kültürel kaynaşmayı sağlamak amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu. 
Projeye destek veren Osmaniye Valiliğine ve Milli Eğitim müdürlüğüne de teşekkür eden Müdür Hasan Topal, proje ortakları ile ilk toplantının ise 05-09 Kasım 2012 tarihlerinde Osmaniye’de yapılacağını sözlerine ekledi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye, 5 Avrupa ülkesine ev sahipliği yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!