Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği kuruldu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
ÖNDER Osmaniye İmam Hatipliler Derneği, kurulma aşamasını tamamlayarak hizmet alanında çalışmalara başladı. İstanbul Merkezli olan Önder İmam Hatipliler Derneği, 1958 yılından bu yana hizmetlerine devam etmekte olduğu ve Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu yararına faydalı dernekler statüsünde bulunmakta olduğu kaydedildi.
Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği Kurucu Başkanı Ömer Bahçeci şöyle dedi: “Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bu günler de amacımız; Kur’an ve Sünnetle bütünleşen, milli ve manevi değerlere sahip, ülkesi için Kur’an ve Sünnet üzere ilimle irfanla muassır medeniyetler seviyesine ulaşabilme kararlılığı olan, merhum Mehmet Akif Ersoy ‘un Asım’ ın Nesli olarak tasvir ettiği bir nesil. İşte bu nesil; milli birlik ve beraberlik ruhuyla bütünleşen, İslam ahlakıyla yoğrulmuş, Allah’u Teala’nın; bir olun, birlik olun, bölüp parçalanmayın.’ emrini hayatına uygulan bir nesil. Bu Müslüman ülkenin Müslüman evlatlarının, bu ülke de Kürdüyle, Zazasıyla, Çerkeziyle, Türküyle aynı bayrağa, aynı ülkeye, aynı Allah’a, aynı Kıble ‘ye, aynı Peygamber’e, aynı kitaba inancımızın tezahürü olarak Kur’an ve Sünnet ekseninde buluşarak bu milletin özüne ayna tutmaktır esas amacımız. Bu özü devletin resmi okullarından biri olan İmam-Hatip okulları olarak görmekteyiz. İmam-Hatip okulları, bu toplumun mayası, özü, kendisi olduğu için hep tarihten aldığı köklü bilgi birikim, Kur’an ve Sünnet ‘e bağlılığından aldığı güçle, “Allah muhakkak nurunu tamamlayacaktır.” hükmünün gerçeğiyle, yaptığı her hizmeti Allah rızası doğrultusunda ele almaktadır.”
Burs imkanı, etüt imkanı, sosyal, kültürel çalışmalarla hizmet alanlarını anlatan önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi paylaşımının kamuoyu ile devam edeceğini  bildirdiler.

Görüntülü haberler için KINIK TV Kanalımıza abone olun
https://www.youtube.com/user/ibrahimemul80

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!