OKÜ kapılarını Osmaniyelilere açtı

featured

İbrahim EMÜL

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektör Yardımcısı prof. Dr. Aykut Gül, dört yıldan bu yana düzenlenen her türlü etkinliklerde kampus kapılarının Osmaniyelilere açıldığını söyledi. 
Üniversitenin gelişmişliğinin öğrenci sayısına bağlanılmasının yanlış olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Gül, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin gelişimi hep öğrenci sayısına bağlanmıştır.  Bize hep ‘hocam öğrenci sayısı kaç oldu?’ diye soruluyor. Üniversiteler öğrencinin ötesinde, eğitimin dışında, araştırma olanağı olan ve topluma hizmet görevi olan kurumlardır. Bu anlamda biz, çok yeni üniversite olmamıza rağmen geçtiğimiz dört yıllık süre içerisinde gerçekten Osmaniye’deki sivil toplum kuruluşlarıyla, DOĞAKA ile Valiliği gibi bir çok kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya çalıştık. Öğrencilerimize yönelik olan sosyal faaliyetlere mümkün olduğu kadar Osmaniyelileri de dahil etmeye çalıştık. Bunların başında “bahar ve spor şenlikleri” geliyor. Biz dört yıldan beri Osmaniyelilere kampus kapılarının tamamını açtık. Bunu diğer üniversitelerde kolay kolay bulamazsınız. Neden? çünkü insanların güvenlik endişesi vardır. Hani problemi çıkartır, başıma iş mi alırım gibi vesaire bir sürü nedenlerden yapılmaz. Son yaptığımız şenliklerimize aileler çocukları ile birlikte gelip katıldılar ve bu şekilde üniversiteyi biraz daha tanımaya çalışıyorlar” dedi. 
HEDEF OKÜ’YÜ DAHA İYİ TANITMAK
Bundan sonraki asıl hedeflerinin üniversiteyi daha iyi tanıtabilmek olduğunu belirten Aykut Gül, “Bu anlamda basın mensuplarımıza çok ihtiyacımız var. Üniversite olarak biz arka planda çok iyi şeyler yapıyoruz ama bu konuda basınımızdan biraz daha fazla destek bekliyoruz.  Biz her sene yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizle anket çalışmaları yapıyoruz veya sohbet ediyoruz. Diyoruz ki, “Osmaniye’yi neden tercih ettiniz?, Yada geldikten sonra beklediğiniz gibi bulabildiniz mi?” bu sorulara cevap verenlerin büyük çoğunluğu beklediklerinin çok çok üzerinde bir Osmaniye ve üniversite  bulduklarını ifade ediyorlar. Bunun anlamı şudur, biraz daha tanıtım noktasında güçlenmeliyiz. Bunu tek başına yapamayız. 
Biz mümkün olduğu kadar etkinliklerimizi faaliyetlerimizi duyurmaya çalışıyoruz ama sizlerden de  destek olmanızı ve hep birlikte yeni dönemde tanıtıp atağına geçmek istiyoruz. İlk zamanlar gerçekten üniversite adına bir tek genel sekreter vardı, başka kimse yoktu. Sonra daire başkanları oluşturuldu ardından öğrencilerimiz gelmeye başladı. Ama artık şimdi bir kurumsal alt yapı, dönen bir çark var. İyi bir noktada olduğumuzu söylemek istiyorum.  Araştırmada da oldukça iyiyiz. Topluma hizmet ve tanıtım noktasında hep beraber birlikte çalışalım istiyorum” dedi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OKÜ kapılarını Osmaniyelilere açtı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!