OKÜ İlahiyat Fakültesi için söz Osmaniye’de

featured

    İbrahim EMÜL
    OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi’ne (OKÜ) İlahiyat Fakültesi kurulması ile ilgili kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından, Üniversite Yönetimi, İlahiyat Fakültesi Kurma ve Yaşatma Derneği üyeleri ile Osmaniye sivil toplum temsilcilerinin önde gelen isimleri OKÜ’de düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
    Başta OKÜ Rektörü Prof.Dr.Orhan Büyükalaca, Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Sabri Ulukanlı ve Prof.Dr.Aykut Gül’ün katıldığı toplantıya, İlahiyat Fakültesi Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Yağmur, OGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Keten, Osmaniye TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özkardeş ile birlikte Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ile OGİAD ve Osmaniye TÜMSİAD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan ve katılımlarından dolayı konuklara teşekkürlerini ileten Rektör Büyükalaca, konuşmasında öncelikle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi hakkındaki genel bilgileri aktardı. OKÜ’nün ileriye dönük planlarından da bahseden Büyükalaca, İlahiyat Fakültesi bölümleri ile ilgili kararın Üniversite Senatosu’nda görüşülerek karara bağlanacağı haberini de konuklar ile paylaştı. İlahiyat Fakültesi’nin öğrenci alımı aşamasına gelmeden önce atılması gereken çok önemli adımlar olduğunu vurgulayan Prof.Dr.Orhan Büyükalaca, fakültenin öncelikle arazi sorununun çözülmesi, ardından mimari projesinin hazırlanması konusunda gerekli girişimlerin yapılması hususunda İlahiyat Fakültesi Kurma ve Yaşatma Derneği’nden beklentilerini aktardı.
    Prof.Dr.Orhan Büyükalaca, İlahiyat Fakültesi’nin yalnızca OKÜ’nün değil, Osmaniye’nin de manevi iklimine güzellik katacak nitelikte bir fakülte olması temennisinde bulunurken, fakültenin OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi içerisinde diğer akademik birimler ile birlikte yer alması gerektiğinin de altını çizdi.
    Toplantıda söz alan İlahiyat Fakültesi Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Yağmur da fakültenin kurulması aşamasında Osmaniyeli hayırseverleri dernek olarak ziyaret ettiklerini, yine aynı amaç ile İl Yöneticileri ile de temas halinde bulunduklarını belirtti. Toplantıda son olarak, bundan sonraki aşamada İlahiyat Fakültesi’nin kurulması konusunda Osmaniyelilerin söz verildiği gibi tam destek sağlaması hususundaki beklentiler dile getirildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OKÜ İlahiyat Fakültesi için söz Osmaniye’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!