Numan Kurtulmuş Osmaniye’de konuştu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Osmanlının son dönemlerinden bu yana Türkiye’nin en önemli meselesinin terör meselesi olduğunu söyleyerek, “Maalesef Türkiye’nin ayaklarından terörle prangaladılar ve Türkiye’yi geri bıraktılar” diye konuştu.
Numan Kurtulmuş, Ak Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz’ün, Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ‘Yeni Osmaniye Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı.  Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtımı ile devam eden programda Belediye başkan Adayı Gürbüz’ün hazırladığı 80 projenin tanıtım slaytı izlendi.
Daha sonra bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 Mart seçimlerinin bir yerel seçimler olmanın çok ötesine geçtiğini belirterek, “30 Mart seçimleri Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birisi haline gelmiştir. 30 Mart’ta Türkiye, bu ülkeye karşı, bu hükümete karşı tuzak kuranların tuzaklarına eyvallah mı diyecek, yoksa tuzak kuranlarla birlikte tuzaklarını da kaldırıp tarihin çöplüğüne mi atacaktır, bunun seçimi olacaktır. Durduk yere Türkiye’ye ne oldu. Niçin böylesine oyunlar, Türkiye’ye karşı kumpaslar, Türkiye’nin başına örülmek istenen çoraplar ortaya çıktı. Türkiye’ye karşı bir takım tuzaklar kurulmaya çalışıldı. Ne istiyorlar? amaçları nedir? Bunlar kimlerdir.   Karşınızda bir koalisyon var. Bu koalisyonun içerisinde Türkiye’nin içinde ve dışarısında ortaklar var. Bu bir büyük konsorsiyum, bir ortaklık. Ne istediklerini yaptıkları işin sonuçlarına bakarak anlıyoruz. ” dedi.
Yapılan oyunlarla, kumpaslarla Türkiye’de ekonomik kriz çıkartılmak istendiğini belirten Kurtulmuş, “Nerden anlıyoruz, Türkiye’de mayıs ayında borçlanma faizi 4.61’di, şimdi ne oldu yüzde 12. Yaklaşık üç katı Türkiye’de faiz arttı.  Haziran başında Amerikan doları 1.74, şimdi ne yaptılar 2.20 oldu.  Türkiye’de döviz yükselmesin diye merkez bankası 21.5 Milyar dolar para satmak zorunda kaldı. Yapılan bu operasyonlarla, merkez bankası dövizi dengelemek için 21.5 milyar dolar satmak zorunda kaldı. Bu Allahtan revamı, bu hak mıdır, adalet midir, bu insaf mıdır, bu Müslümanlıktır nereye koyarsınız böylesine bir ihaneti. Ne istiyorlar Türkiye yönetilemez, Ukrayna’dan bin beter olsun istiyorlar. ” diye konuştu.
Türkiye’nin terör konusunda ki 28 yıllık maliyeti konusunda da açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, ” Osmanlının son dönemlerinden bu yana Türkiye’nin en önemli meselesinin terör meselesidir. Türkiye 28 yılda 32 bin insanını kaybetti, 7 bin insanımız şehit oldu. Türkiye 28 yılda terör dolayısıyla 1.2 Trilyon Dolar para kaybetti. Eğer bu parayı Türkiye kaybetmeseydi şimdi kişi başına düşen milli gelir 10 bin 500 dolar değil 20 bin dolarlar seviyesinde olacaktır. Türkiye’de bir tane işsiz gencimiz kalmayacaktı. 20 sene evvel Türkiye uzayda istasyon kuracak bir ülke olacaktı. Eğer terör olmasaydı bugün elimizde iphone, sony gibi dünya markası olan Türk markalar olacaktı, uçakları olacaktı, Türkiye olağanüstü bir performans gösterecekti. Maalesef Türkiye’nin ayaklarından terörle prangaladılar ve Türkiye’yi maalesef geri bıraktılar. ” dedi.
Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için çalışıldığını kaydeden Kurtulmuş, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Ne söyledi, gerekirse zehir içeriz bu çözüm sürecinin başarıya ulaşması için her türlü riski üzerimize alarak bu sorunu çözmek için canla başla gayret ederiz dedi.1,5 yıldır şehitler gelmiyor. Buna siz ne kadar çok seviniyorsanız birileri de karalar bağlıyor, “Eyvah bu Türkiye’de bu aziz millet kardeşliği, barışı sağlıyor. Artık bunlar terör meselesiyle adam kaybetmeyecek ve bu ülkenin geri kalmasına müsaade etmeyecek’ demekteler.” diye konuştu.  
Numan Kurtulmuş, konuşmasının son bölümünde Belediye başkan Adayı Mehmet Gürbüz’e destek ve oy isteyerek, Hava yoluyla Ankara’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.  

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Numan Kurtulmuş Osmaniye’de konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!