Muhtarlara ‘2023 Osmaniye’ Vizyonunu anlattı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Belediye Başkanı Kadir Kara, “Benim Şehrim Benim Geleceğim” sloganı ile hazırlanan Osmaniye Belediyesi’nin 2023 Osmaniye Vizyonu projelerini muhtarlara tek tek anlattı.
Yeni Belediye Hizmet Binasındaki nikâh salonunda düzenlenen sunum programında Başkan Kara, Mahalle muhtarlarını toplantı öncesi salon girişinde belediye başkan yardımcıları ile birlikte karşıladı. Başkan Kadir Kara, toplantıya katılımlarından dolayı tüm muhtarlara teşekkür etti. Yeni dönemde vizyonlarının ‘Benim Kentim Benim Geleceğim Osmaniye’  olarak belirlediklerini ifade eden Başkan Kadir Kara, sunumunda ana hatlar olarak şunları söyledi. “Yeni dönemde vizyonumuzu ‘Benim Kentim Benim Geleceğim Osmaniye’  olarak belirledik. Bu sözle Osmaniye’nin, bu kentte yaşayanlara ait olduğunu ve kendi geleceklerini belirleme hak ve azmine sahip olduklarını aktarmak istedik. Bu amaçla,  profesyonel yardımlar alarak kısa, orta ve uzun vadeli planlar ortaya koyarak projeler oluşturduk. Başladığımız planlama çalışmalarını, bütünsel anlamda yerel kalkınma süreci üzerine oturttuk. Yerel kalkınmanın unsurlarını; sosyal kalkınma, kültürel kalkınma, fiziksel kalkınma ve ekonomik kalkınma olarak belirledik. Yine bu alt unsurları da ölçeklendirerek farklı başlıklar altında topladık.”
Birinci dönem attığı tohumlarının hasat mevsiminin henüz geldiği dile getiren Başkan Kadir Kara, mahallerde yapılacak mikro ölçekteki tüm çalışmaları planladıklarını söyledi. Başkan Kara, “Sayın muhtarlarım. Bizim bu kentle ilgili hayallerimiz var’ demiştik. Çok şükür bugün hayallerimizin bir bölümünün hayata geçmesiyle onur ve gurur duyuyoruz. Ancak henüz yolun başındayız. Birinci dönem attığımız tohumların hasat mevsimi henüz geldi. Bu dönem, siz değerli muhtarlarımızın yüzünü daha fazla güldüreceğimiz bir dönem olacak. Mahallelerinizde yapacağımız tüm çalışmaları planladık. Allah’ın izni ile halkımızın daha rahat yaşayabilmesi için yaptığınız tüm haklı istek ve şikâyetleri karşılayacağız. Bundan önce olduğu gibi bu kardeşinize güvenin. Şu ana kadarki ve bundan sonraki destek ve hoşgörüsü için teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.
Başkan Kadir Kara’nın sunumundan sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantının bu kısmında ise Başkan Kadir Kara’nın, mahalle muhtarlarının istek, talep ve şikâyetlerini tek tek dinlediği, notlar aldığı kaydedildi. Toplantıya Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener ile birlikte mahalle muhtarları katıldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Muhtarlara ‘2023 Osmaniye’ Vizyonunu anlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!