Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, Osmaniye’de yapılacak

featured

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen, TOBB- Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) tarafından düzenlenen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) işbirliğiyle Osmaniye’de gerçekleştirilecek.
OTSO Başkanı Murat Teke, TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınav ve Belgelendirme yapmak üzere kurulan TOBB-MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri, inşaat, metal, asansör ve makina sektörlerinde, toplam 19 dalda MYK’dan sınav ve belgelendirme yetkisini alındığını söyledi. 
TOBB-MEYBEM tarafından Oda işbirliğiyle gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanların “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklarını kaydeden Başkan Teke, “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde idari para cezası uygulanacaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğde belirtilen 48 meslekte sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacaktır. Sınavlar, TOBB-MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından gerçekleştirilecektir.Bu kapsamda teorik ve mülakat sınavları Odamızda, performans sınavları ise saha ortamında atölye, fabrika, şantiye ve bezeri yerlerde düzenlenecektir.” dedi. 
Başkan Teke, TOBB-MEYBEM tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar şu şekilde olduğunu söyledi: 
“İnşaat Grubu ; Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Betonarme Demircisi Seviye 3, Betoncu Seviye 3, Duvarcı Seviye 3 , İskele Kurulum Elemanı Seviye 3, Sıvacı Seviye 3, Seramik Karo Kaplamacısı Seviye 3, Isı Yalıtımcısı Seviye 3, Panel Kalıpçı Seviye 3, Düz İnşaat İşçisi Seviye 2. Asansör Grubu ; Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3, Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4. Metal Grubu ; Metal Sac İşlemeci Seviye 3, Metal sac İşlemeci Seviye 4, Çelik Kaynakçısı Seviye 3. Makine Grubu ; CNC Programcısı Seviye 4, CNC Programcısı Seviye 5, Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4. Özellikle inşaatlarda iş kazalarının yoğun olarak yaşandığı grup olan düz, vasıfsız işçi (İnşaat işçisi Seviye 2) Mesleki yeterlilik Belgesi Türkiye’de ilk olarak TOBB-MEYBEM tarafından Odamız kanalıyla verilecektir. Ankara’da TOBB İkiz Kuleler içerisinde ofisi bulunan TOBB-MEYBEM’e başvurular Odamız üzerinden alınacaktır.Ayrıntılı bilgi için Odamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.meybem.com.tr adresi üzerinden bireysel veya kurumsal olarak başvuru yapılabilmektedir.” 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, Osmaniye’de yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!