Merkeze alınan Vali Oduncu, Osmaniye’den ayrıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Valiliğinden Merkez Valiliğine atanan Dr. Mehmet Oduncu, Ankara’ya uğurlandı. Vali Oduncu’yu uğurlamak için çok sayıda vatandaş ve protokol üyeleri Esenevler Mahallesi Hasan Çenet Caddesi üzerindeki Valilik konutu önünde toplandı. 
Vali Oduncu, veda konuşmasında Osmaniyeli vatandaşlara hizmet götürme arzusu ve gayreti içerisinde olduğunu belirtti. Oduncu, “Valiliğim süresince; insan ve çözüm odaklı, hep bir adım ilerisini planlayarak, projeler üreterek, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde, sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği gözeterek “Önce İnsan” ve “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” derdiyle,  devletin ve milletin valisi olma anlayışıyla Osmaniyeli vatandaşlarıma hizmet götürme arzusu ve gayreti içerisinde oldum.” Dedi.
Yeni Osmaniye Valisi Kerem Al’a görevinde başarılar dileyen Vali Oduncu, “Osmaniye Valiliğini, şahsıma duyulan itimat ve teveccühün neticesi “emanet edilen mukaddes bir görev kabul ederek” emanete ve itimada halel getirmeden, verilen emaneti koruma ve taşıma şuuruyla hareket etmeye çalıştım. Göreve başladığım ilk gün “Gönül ve İş yapan bir Vali” olabilmek istediğimi belirtmiştim. 13 aylık bir görev süresi içerisinde ne kadarını gerçekleştirebildiğim hususunda kararı, siz değerli Osmaniyelilerin takdirine bırakıyorum. Birlikte mesai yaptığımız, Osmaniye’mizi daha ileriye taşıma adına çaba gösterdiğimiz tüm çalışma arkadaşlarıma, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütü yönetici ve üyelerine, bizlerle birlikte fedakârca koşturan basınımızın değerli mensuplarına teşekkür ederim. Osmaniye’nin hayatımda çok özel bir yeri olacaktır; İlk valilik görevimi Osmaniye’de yapmanın heyecanını siz Osmaniyelilerle birlikte yaşadım, her ne kadar görev itibariyle Osmaniye’den ayrılıyor isem de Osmaniye’nin ve Osmaniyelilerin gönlümüzdeki yeri, Osmaniye ve Osmaniyelilere hizmet etme arzu ve iştiyakımız hayatımız boyunca devam edecektir. Osmaniye’de hoş bir seda bırakabilmiş olma temennisiyle; tüm vatandaşlarımıza varsa hakkımı helal ediyor, onlardan da bana olan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Osmaniye’den ayrılırken, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yönetici ve çalışanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın üyelerine, Gazilerimize, Şehit Ailelerimize, İşadamlarımıza, Osmaniye dışında yaşayan ancak gönlü Osmaniye sevgisiyle dolu olan Osmaniyeli hemşerilerimize Allahaısmarladık diyor;   herkese selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Merkeze alınan Vali Oduncu, Osmaniye’den ayrıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!