Kılıçdaroğlu’na Osmaniye Ak Parti’den suç duyurusu

featured

İbrahim EMÜL

AK PARTİ Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor başta olmak üzere il teşkilatından onlarca kişi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Osmaniye Adalet Sarayı’na girerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor bir basın açıklaması yaptı. Tor, açıklamasında şöyle dedi:
“Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanına gönül vermiş insanlar olarak oyumuzu ve gönlümüzü verdiğimiz insanımıza böylesine hakaretleri bizzat kendimize hakaret olduğunu düşünerek davalarımızı açtık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil yetkisi Sayın Cumhurbaşkanımızdadır. Birincisi, devleti küçük düşürdüğü için. İkincisi, tercih hakkımıza hakaret ettiği için. Üçüncüsü ise ülkemizde irademizi temsil eden kişiye hakaret ettiği için Sayın Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Burada onlarca arkadaşımızla birlikte bizim manevi kişiliğimize verdiği zararın ve devletimize verdiği zararın tespitini istedik.”
İl Başkanı Tor dava dilekçesinde ise  “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 16 Ocak 2016 tarihinde CHP 35. Olağan Genel Kurultayı’nda ve 19 Ocak 2016 tarihinde TBMM’de CHP Grup toplantısında yaptığı konuşmalarda ve Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunmuştur” ifadelerinin yer aldığını belirtti.
Osmaniyelilerin Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı hakaretten dolayı rahatsız olduklarını belirten Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor, “On kişiden beşinin sayın Cumhurbaşkanımıza oy vermiş bir ilin sakinleri olarak hem kendi hukukumuzu hem irademizin hukukunu hem de devletimizin hukukunu korumak ve Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu göstermek için burada birlikteyiz” dedi.
Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor, bir basın mensubunun sorduğu bir soruya karşılık olarak ”Ben yıllarca Baro başkanlığı yapmış bir avukatım. Elbette kurulduğu günden bu yana da Ak Parti benim evim. Bu noktada kurucu genel Başkanımız ve şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan sözlü saldırıya da sessiz kalamazdım. Kendi irademle bir avukat olarak bu suç duyurusunu yaptım. Diğer arkadaşlarımızda bizimle beraber aynı duygular içerisinde dava dilekçelerini verdiler.” Dedi. Ak Parti  İl Başkanı Hamza Tor ayrıca, “Cumhurbaşkanlığı makamına saygısını göstermek isteyen herkesi suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” diyerek toplumu bu konuda duyarlı olmaya davet etti.  Dilekçelerinin Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilmesinin ardından kalabalık olaysız şekilde adliye bahçesinden ayrıldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kılıçdaroğlu’na Osmaniye Ak Parti’den suç duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!