Kent Müzesi, Osmaniye’nin tanıtımında önemli rolü olacak

featured

 OSMANİYE Valisi Celalettin Cerrah, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Müzesinde incelemelerde bulundu. Vali Cerrah, Kent Müzesinin kültür ve tarihi yeni nesle aktarmasının yanı sıra Osmaniye’nin tanıtımında da önemli bir rolü olacağını vurguladı.
 İnşaat halindeki binanın bölümlerini tek tek gezen Vali Cerrah, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’dan bilgi aldı.
 OSMANİYE’NİN TARİH VE
 KÜLTÜRÜNÜ YANSITACAK
 Belediye Başkanı Kadir Kara, müzenin Osmaniye’nin tarihini ve kültürünü anlatacak eserlerin sergileneceği bir mekan olacağını kaydederek, Müzenin Osmaniye’nin tarih ve kültürünü gelecek kuşaklara aktaracağını söyledi. Osmaniye’de kaybolmuş ya da kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve ustaların da müzede dükkan ve maketlerinin bulunacağını söyleyen Başkan Kara, Osmaniyeli vatandaşların bağışladıkları eserlerle müzenin Osmaniye’nin tarih ve kültürünü yansıtan oldukça zengin bir müze olacağını söyledi.
 Vali Celalettin Cerrah ise Osmaniye Kent Müzesinin kültür ve tarihi yeni nesle aktarmasının yanı sıra Osmaniye’nin tanıtımında da önemli bir rolü olacağını vurgulayarak, “Osmaniye’nin tanıtılmasına büyük önem veriyoruz. Katıldığımız fuarlarda ilimizi tanıtıyoruz. Osmaniyeli vatandaşlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın da bu tanıtım çalışmalarında bize destek olmaları gerekiyor. Osmaniye’yi bir yere taşımak istiyorsak bunu hep birlikte yapmak zorundayız.”
diye konuştu.
 OSMANİYE MÜZESİ YAKIN
 ZAMANDA AÇILACAK
 Osmaniye Kent Müzesinin yanı sıra Osmaniye’de bulunan arkeolojik eserlerin sergileneceği Osmaniye Müzesi hakkında da bilgi veren Vali Cerrah, “Müze binamız tamamlandı. Şu anda binanın tefrişatı devam ediyor. Adana ve Tarsus müzelerinde Osmaniye’ye ait yaklaşık 900 eser bulunuyor. Binanın tefrişatı biter bitmez bu eserleri müzeye getireceğiz ve müzemizin açılışını yapacağız.” dedi. (Osmaniyehaberajansi)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kent Müzesi, Osmaniye’nin tanıtımında önemli rolü olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!