Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

featured

 

TEV bursuna başvurabilmenin ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İkinci koşulu ise gelir durumu kapsamında ekonomik desteğe gerçek anlamda gereksinim duymak. Bir diğer şart ise devlet üniversitesinde lisans öğrencisi olmak.

TEV eğitim bursu yüksek öğrenim öğrencilerine bu yıl da verilmeye devam edecek. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilere destekte bulunan TEV, eğitim bursu için şartlarını açıkladı.

Yurtiçi öğrencilere karşılıksız burs veren TEV, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde yüksek öğrenim bursunu 2 Bin 500 TL olarak belirledi. Şartları sağlayan her öğrenci bu bursa başvuru yapabilecek.

5t90s 1694611134 1589 - Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

TEV BURSU NE KADAR

TEV bursu aylık olarak 2 Bin 500 Türk Lirasıdır. Burslar, Ekim-Haziran ayları arasında olup toplamda 9 ayı kapsamaktadır. Burs alan öğrencilerin başarı durumu her yılın sonunda kontrol edilip, bir dahaki seneki bursa ona göre devam edilmektedir.

TEV BURSU BAŞVURU TARİHLERİ

TEV Bursu başvuru tarihleri 4 Eylül’de başlayıp 24 Eylül’de son bulmaktadır.

GNvhh 1694611207 0078 - Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

TEV BURSU ŞARTLARI

 

Aynı zamanda bu burstan yararlanabilmek için üniversite derslerinin de belli bir başarının üzerinde olması şart. 4,00 üzerinden en az 2,50 notunun kural olarak belirlendiği bu burs için, ikinci öğretim öğrencileri için ,00 üzerinden en az 2,80 not istenmektedir.

Diğer yandan da DGS ile geçen yapanlar için 4,00 üzerinden en az 2,80 notuna sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca bu bursa sahip olabilmek için başka kurumdan burs almamış olmak talep edilmektedir.

IBQvm 1694611249 8172 - Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

KİMLER BAŞVURAMAZ?

  • 25 yaşından büyük olanlar
  • Uzaktan eğitim veya açıköğretim öğrencisi olmak
  • Hüküm giyenler
  • TEV’den burs alan kardeşin olması
  • Özel üniversitede okumak
  • Genel ortalaması 2,50’nin altında olması
  • 1’den fazla başarısız dersi olmak
  • Dört yıllık lisans mezunu olup ikinci kez lisans eğitimi görmek

TEV BURSU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEV eğitim bursuna başvuru yapmak isteyen öğrenciler yukarıda belirtilen tüm şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Tüm koşullara uygun olan adaylar belirtilen tarih aralığında TEV’in resmi internet sitesi üzerinden dolduracağı form ile başvuruda bulunabilir.

Başvuru formunda adaya yönelik şahsi bilgiler yer almaktadır. Başvuruya doğrudan bur buradan ulaşabilirsiniz…

xE2Zv 1694611281 936 - Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

SONUÇ NEYE GÖRE BELİRLENCEK?

TEV’in eğitim bursuna talep oldukça yüksek. Bu noktada sonucun neye göre belirlendiği de oldukça merak ediliyor. Burs sonuçları ise şöyle belirlenmektedir:

Öğretim kurumu burs komisyonları oluşturmaktadır. Adayalar mülakata katılmakta ve burs komisyonuyla görüşmektedir. Bu görüşme neticesinde ekonomik durum göz önüne alınarak ise adaylar arasında edil ve yedek isimler belirlenmektedir.

Bursu kazanan isimler ise TEV tarafından bilgilendirilmektedir.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karşılıksız burs için son gün 24 Eylül!..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!