Kadirlili İşadamlarından Vali Cerrah’a Ziyaret

featured

  İbrahim EMÜL

KADİRLİ Girişimci İşadamları Derneği (KAGİAD), Vali Celalettin Cerrah’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete, KAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Akkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Ali Can Yüksel, Hamdi Çaylı, Adnan Saraç, Ahmet Çevik, Salih Acar ve Osman Türkmen katıldı.
Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Akkaya Vali Cerrah’a kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek, Derneğin yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Akkaya, Derneklerinin 2006 yılında kurulduğunu, 225 üyesi bulunduğunu kaydederek, derneğin faaliyetleri hakkında Vali Cerrah’a bilgi verdi. Akkaya, DOĞAKA ve KOSGEB ile işbirliği yaparak çeşitli kurslar açtıklarını ifade ederek bu kurslara katılanların yüzde 50’sinden fazlasına istihdam sağladıklarını kaydetti.
Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Celalettin Cerrah, 2006’da kurulmuş olmasına rağmen Kadirli Girişimci İşadamları Derneği’nin iyi çalışmalar yaptığını ifade ederek, “En büyük eksikliğimiz, girişimci insan gücümüzün yönlendirilememesi. Sizin gibi derneklerin girişimcilik ruhu olan insanları yönlendirmeleri lazım. Gördüğüm kadarıyla sizler bunda başarılı olmuşsunuz. Açtığınız girişimcilik kursunda 60 kişi yeni işyerleri açmış ve bu işyerlerinde de ortalama 5’er kişi istihdam edilmiş. Bu önemli bir rakam. Kadirli’ye ekonomik yönden değişik bir çehre kazandırmışsınız. Yaptığınız güzel çalışmalar nedeniyle sizleri kutluyorum.”diye konuştu. Vali Cerrah, sözlerinin sonunda Kadirli Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadirlili İşadamlarından Vali Cerrah’a Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!