İŞKUR Osmaniye sahaya iniyor

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), işverenleri ziyaret ederek işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri yerinde tespit edecek. 2014 Yılı 12 Mayıs – 27 Haziran tarihleri arasında İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirilecektir. Araştırma kapsamında 879 işyeri ziyaret edilecek.
Osmaniye ilinin tamamında gerçekleştirilecek bu talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek.
Bu çalışma ile birlikte Osmaniye işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacak. Osmaniye ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecek.
ARAŞTIRMA BİLİMSEL VE ANLAMLI SONUÇLARA SAHİP OLACAK
Uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacak araştırmada tamsayım – örneklem yöntemi ile çalışılacağını belirten İŞKUR İl müdürü Abdulkadir Şahin, “Çalışma başından sonuna kadar Genel Müdürlükte konusuna hakim, güçlü bir ekiple koordine edilecektir. İşyeri ziyaretleri “her işsize, her işverene bir Danışman” sloganıyla istihdam edilen, İş ve Meslek Danışmanları marifetiyle gerçekleştirilecektir. Saha çalışması Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte tespit edilen 10 artı istihdamlı 879 işyerinde gerçekleştirilecektir. Alan uygulaması bizzat Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli tarafından işyerleri ziyaret edilerek gerçekleştirilecektir. Çalışma sonucunda il düzeyinde sektörel olarak istatistiksel olarak anlamlı tahminler üretilecektir.” Dedi.
OSMANİYE İŞGÜCÜ PİYASASI ANALİZİ RAPORU HAZIRLANACAK
Çalışma sonuçlarının raporlaştırılması yine İŞKUR personeli tarafından gerçekleştirileceğini belirten Şahin, “Çalışmanın sonuç raporunda Osmaniye işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacaktır. Aktif İstihdam Politikalarının, özellikle işgücü yetiştirme kurslarının tespit edilen ihtiyaçlara göre açılması planlanmaktadır. Araştırma sadece istatistiki amaçlarla yapılmakta olup, derlenecek bilgiler Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacak ve sizlere daha iyi hizmet sunmamızda bize yol gösterecektir. İşveren taleplerinin doğru olarak tespit edilebilmesi için İşverenlerimizin işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu amaçla işyerleri tarafından doldurulması yasal zorunluluk arz eden bilgi formlarının doldurtulması amacıyla personelimiz “İşverenlerimize uygun olan tarih ve saatte” ziyaretlerine gelecektir.” Dedi. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞKUR Osmaniye sahaya iniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!