İHH Osmaniye Temsilciği kuruldu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın Osmaniye temsilciliği kuruldu. Palalı Süleyman Caddesi üzerindeki temsilcilik binasında düzenlenen basın toplantısında, vakıf hakkında bilgi verildi.
İHH’nin muhtaç ve mağdur olan herkesin yanında olduğunu söyleyen Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Nadir Sarıcan, “İHH Osmaniye temsilciliği olarak ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ düsturuyla ve ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ nebevi ikazıyla yola çıkmış bulunmaktayız.” Dedi.
Temsilcisi oldukları İHH’nın bugün 140 ülkede faaliyet göstermekte olduğunu belirten Sancar, “Bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış, savaş, tabi afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır. İHH öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinde sürdüğü bölgelerde, afet bölgelerinde, yoksulluk olan ülke ve bölgelerde faaliyet yürütmektedir.” Diye konuştu.
Başkan Sarıcan, “İHH, yeryüzünde adaletin ve iyiliğin hakim olması için, evrensel kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve tüm mazlum insanlara ihtiyaç duyduğu insani yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak ve insanı, yardıma muhtaç hale getiren ve mazlum eden her türlü politika ve faaliyetleri önlemek üzere tüm insanların temel hak ve hürriyetlerini ihlal edilmemesi için gerekli çalışmaları yapmayı misyon edinmiştir. İHH’yı anlamak için yapmış olduğumuz çalışmaları yerinde sahada görmek, gidip yetimlerle görüşmek lazım. Depremden etkilenmiş bölge insanlarıyla görüşmek lazım. Kim ne derse desin ve ne yaparsa yapsın biz İHH olarak mazlum ve mağdur halklara derman olmaya devam edeceğiz. Temsilciliğimiz bundan sonrada halkımızla mazlum ve mağdur tüm insanlık arasında bir köprü olmaya devam edecektir.” Dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İHH Osmaniye Temsilciği kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!