Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu Toplantısı yapıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

HATAY’ın Erzin ilçesinin Osmaniye’ye bağlanması amacıyla “Erzin Bizi İstiyor, Biz De Erzin’i” sloganı kapsamında Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu toplantısı yapıldı.
Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası’nda (OTSO) düzenlenen toplantıda, Osmaniye ve Erzin’in ticaret odası başkanları, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan OTSO Başkanı Murat Teke, Erzinliler ve Osmaniyelilerin iç içe yaşadıklarını belirterek Erzin ilçesinin Osmaniye’ye bağlanmasının Osmaniye ve Erzin’e büyük kazanç sağlayacağını ifade etti.
Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nin hızlı büyüdüğü ve geliştiğine işaret eden Teke, “Erzin’in Osmaniye ile birleşmesi, Erzin ve Osmaniye’ye çok büyük kazanımlar sağlayacaktır. Erzin’in Osmaniye ile birleşmesi durumunda; Osmaniye’nin sürekli büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi ile Erzin Organize Sanayi Bölgesinin birleşmesi ile oluşacak yeni OSB ; bölgenin en büyük yatırım ve güç kaynağı olacaktır. Bununla birlikte gelişen sanayiyle doğru orantılı olarak alt sanayi kolları da hızlı bir şekilde Erzin sınırları içerisinde yerini alacaktır.OSB’lerin birleşmesi ile birlikte sanayi alanında yer alan sektörler çeşitlenecek ve her türlü büyümeye açık olacaktır. Sektörlerin çeşitlenmesiyle birlikte ticarette canlanma ve ekonomik olarak büyüme sağlanacaktır. Ayrıca Erzin’in Osmaniye ile birleşmesinin bir sonucu olarak Erzin 4. Bölgeden 5. Bölgeye geçmiş olarak, yatırım teşviklerden daha fazla yararlanabilecektir. Ayrıca birleşme ile Erzin Osmaniye arasında hafif raylı sistemle ulaşım sağlanması, çift şeritli duble yol açılması ve bu yollar üzerinde yeni yaşam alanları oluşturulabilecektir. Tüm yukarıda sayılan gelişmelerin olabilmesi için Erzin Osmaniye entegrasyonunun sağlanması ve limanların biran önce kurulması gerekmektedir. Osmaniye’de kurulacak olan Zeytin ihtisas Organize Sanayi Bölgesinin, Erzin Osmaniye arasında olması gerçekleştirilecektir. Kurulacak olan OSB ile; Osmaniye Erzin Türkiye’nin salamura zeytin deposu haline gelecektir.” dedi.
Erzin Sanayi ve Ticaret Odası (ETSO) Başkanı Bekir Soylu da, Erzin’in Hatay’a 115, Osmaniye’ye ise 15 kilometre mesafede olduğunu belirterek, birleşmenin Erzinlilere önemli kolaylıklar sağlayacağını ifade etti.  Erzin’in Osmaniye’ye bağlanması için başlattıkları kampanyada 7 bin imza topladıklarını, hedeflerinin 10 bin imzaya ulaşmak olduğunu ifade eden Soylu, “Erzin halkı Osmaniye ile bağlanmak istiyor. Erzin’in Osmaniye’ye bağlanmasıyla yatırım ve hizmetlere daha çok yaklaşacak tarımı ve sanayisi daha hızlı gelişecektir. İlçemizin Osmaniye’ye bağlanmasının en kısa zamanda gerçekleşeceği ümidindeyiz” şeklinde konuştu. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu Toplantısı yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!