Dev altyapı projesi için Japonlar Osmaniye’de

featured

                 İbrahim EMÜL

                OSMANİYE Belediyesi’nin dev altyapı projesi için Japon yetkililer, Osmaniye’ye gelerek Başkan Kadir Kara ile durum değerlendirmesi yaptı.

                Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve İLBANK arasındaki anlaşma ile “Belediye Kanalizasyon Şebeke ve Atıksu Arıtma Tesislerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Osmaniye’ye 600 kilometre kanalizasyon ile 40kilometre yağmursuyu hattı döşenecek. Bu dev projenin ön fizibilite toplantısı geçtiğimiz günlerde Başkan Kadir Kara’nın katılımları ile Ankara’da yapılmıştı.

                Japonya Büyükelçisi ve JICA yetkilileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Başkan Kadir Kara, proje ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Başkan Kadir Kara, “Japon kredisi ile Osmaniye’nin tüm altyapı sorununu tamamen çözeceğiz” dedi. Başkan Kadir Kara, yemekli toplantının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

                JICA Türkiye Ofisi Başkanı Akio Saito, İLBANK aracılığı ile Türkiye’de; bakanlıklar, belediyeler, özel idareler gibi kuruluşların birçok projesine finansman desteği sağladıklarını söyledi. Saito, destek sağlanan projelerde altyapı ve çevre ile ilgili projelerin ağırlıklı olduğunu ifade etti.

                Osmaniye Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Yutaka Yokoi, Belediye Başkanı Kadir Kara, JICA Türkiye Ofisi Başkanı Akio Saito, Danışman Miyuki Konnai, tercüman Bayza Nur Yörükoğlu ve diğer yetkililer katıldı. Yemek sonrası Başkan Kadir Kara, misafirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dev altyapı projesi için Japonlar Osmaniye’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!