Ahmet Kandemir Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanlığına seçildi

featured

İbrahim EMÜL
TÜRK Eğitim-Sen Osmaniye Şubesinin 5’inci Genel Kurulu’nda Ahmet Kandemir başkan seçilerek Osmaniye’de yeni bir dönemi başlattı. Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan Genel Kurul’da mevcut başkan Ahmet Rasim Asker 43 oy alırken, uzun yıllar şubenin her noktasında görev yapan Ahmet Kandemir 65 oy alarak Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesinin yeni başkanı seçildi.
Türk Diyanet Vakıf Sendikası Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Canpolat’ın divan başkanlığını yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Gündem maddeleri gereğince faaliyet ve genel hesap raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Her iki adayın konuşmaları ile devam eden kongre birlik ve beraberlik ortamının sergilendiği demokratik bir yarışa sahne oldu. Çok sayıda üye ve davetlinin katıldığı kongrenin sonucunda mevcut başkan Ahmet Rasim Asker aldığı 43 oyla görev süresini tamamladı.
Kongre sonrasında kısa bir konuşma yapan yeni başkan Ahmet Kandemir, “Uzun yıllar her türlü güçlüğe karşı göğüs gererek birlikte çalıştığımız Ahmet Rasim Asker başkanıma verdiği hizmetlerden dolayı eğitim camiası adına yürekten teşekkür ediyorum. Yine her zaman kendisinin tecrübelerinden yararlanacağız. Bu bir bayrak değişimi. Aldığım bu göreve layık olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Türk Eğitim-Sen’in ne kadar güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dost-düşman herkes bilecek. Herkes bir karar alırken artık adil olmak zorunda olacak. Artık Osmaniye’de yeni bir dönem başladığını herkes duysun, bilsin. Çeşitli sebeplerle başka sendikalara giden kardeşlerimizi yeniden yuvalarına bekliyorum.” şeklinde konuştu.
Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi 5.Olağan Genel Kurulunda delegelerin iradesi ile seçilen yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu; Ahmet Kandemir, Halim Hallaç, Ahmet Kırat, Asena Boran, Cihat Karakuş, Tahsin Şentut, İsmail Şahin. Denetleme Kurulu, Vahide Akar, Alpaslan Geçki,  Kasım Çelikkıran- Disiplin Kurulu, Mustafa Yılmaz Kara, Yasin Kaynar ve Neziha Çardak

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ahmet Kandemir Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanlığına seçildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!